Всесвітня Виставка
Експо-2020

Що таке Експо

Всесвітні виставки Експо є найбільш масштабними світовими заходами, на кшталт Олімпійських ігор. На зазначених виставках фокус не направлено на конкретні компанії, продаж продукції. Це в першу чергу іміджеві заходи, спрямовані на створення позитивного враження. Виставки проводяться кожні 5 років за рішенням Міжнародного бюро виставок (Bureau International des Expositions – міжнародна організація, яка була заснована у 1925 році, членом якої є Україна). 

Вже протягом 170 років Всесвітні виставки Експо є платформою для інновацій: формуючи сучасне суспільство, демонструючи нові винаходи та передбачаючи майбутнє. Експо завжди ставали подіями світового масштабу, які формували хід людської історії, демонструючи світ тенденцій прийдешнього дня. 

Історія Всесвітніх виставок Експо у 40 об’єктах, які перетворилися на світові надбання.

Експо 2020 буде організовано у м. Дубай. ОАЕ перемогло у голосуванні у 2013 році. Еміратська сторона позиціонує захід як найбільш масштабний та коштовний за 100 років історії Експо. Площа виставкового майданчику складає 438 Га (для порівняння Всесвітня виставка Мілан 2015 рік – 110 Га), 6 місяців роботи, 190 країн-учасниць, витрати ОАЕ до пандемії Covid-19 склала більш ніж 44 млрд. доларів США.

Загальна інформація та тематика «Експо-2020»

Період проведення:

1 жовтня 2021 р. – 31 березня 2022 р.

Місце проведення:

ОАЕ, м. Дубай, на площі 4,38 квадратних кілометра.

Загальна тема виставки:

“Об’єднуючи Розуми, Створюємо Майбутнє”.
Виставка буде присвячена пошуку шляхів взаємозв’язку, співпраці та формуванню нових партнерських відносин для розвитку інновацій та нових ідей для створення кращого майбутнього.

Кількість відвідувачів:

планується, що захід відвідає приблизно 25 млн. осіб із 180-ти країн світу.
Всесвітні виставки “Експо”, які проводяться за рішеннями Міжнародного бюро виставок кожні 5 років, є найбільш престижними іміджевими виставковими заходами у світі, на яких країни-учасниці демонструють унікальність своїх культур та національну ідентифікацію, свій економічний та науково-технічний потенціал.

Підтеми виставки:

Можливість: розкриття потенціалу людини та суспільства для внесення вкладу у розвиток кращого майбутнього (планується розкрити три аспекти людського потенціалу: розвиток людського капіталу для стимулювання прогресу; необхідність фінансового капіталу як ресурсу для підтримки зростання; партнерство як головна рушійна сила інновацій та зайнятості);

Мобільність: необхідність створення більш “розумних” та продуктивних взаємозв’язків в рамках процесів глобалізації (планується розкрити наступні аспекти: розширення можливостей осіб за допомогою фізичної мобільності; полегшення доступу та розподілу товарів і ресурсів; вдосконалення віртуального зв’язку за допомогою інформаційних технологій);

Сталий розвиток: визначення шляхів розвитку, якими суспільство може слідувати до прогресу, без шкоди для основних потреб майбутніх поколінь.

Перелік міжнародних організацій-учасників на Всесвітній виставці “Експо – 2020”

Асоціація держав Південно-Східної Азії (ASEAN), Африканський Союз (African Union), Міжнародна благодійна організація – Dubai Cares, Ліги арабських держав (League of Arab States), Міжнародне бюро виставок (BIE), Міжнародний валютний фонд (IMF), Організації ісламського співробітництва (OIC), Організація Об’єднаних Націй (UNO), Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (FAO), Рада співробітництва арабських держав Перської затоки (GCC). 

#WhatToExpect. «Експо-2020». На що очікувати відвідувачам?

Expo 2020 Dubai – це можливість приєднатися до цілого світу в одному місці та досліджувати надихаючі нові ідеї та культури, кожного дня протягом шести місяців.

Концепції павільйонів країн-учасниць
«Експо-2020»

Ознайомитися з деякими концепціями країн-учасниць Expo 2020 Dubai Ви можете тут.

Програма заходів Всесвітньої виставки
«Експо – 2020»

“Експо – 2020” – це неординарний виставковий іміджевий захід, в рамках якого країни-учасниці демонструють кращі інноваційні продукти сьогодення. Кожен місяць роботи Всесвітньої виставки “Експо 2020” присвячено окремій темі, яка перегукується з ключовою темою виставки – “Об’єднуючи Розуми, Створюємо Майбутнє” та головними її підтемами – «Мобільність», «Можливість», «Сталий розвиток».

Основа Експо – це в першу чергу насичена програма заходів від організаторів, до яких залучені всі країни учасниці, авторитетні міжнародні організації. Заходи Експо проводяться майже у всіх напрямках розвитку сучасного суспільства та спрямовані на розкриття глобальних чутливих тем: толерантності, рівності прав, доступної та інноваційної медицини, глобального діалогу націй через призму культури та мистецтва, бізнес розвитку тощо.

Календар Експо поділено на тематичні тижні, які присвячені окремим темам: клімат та біорізноманіття, енергоефективність, космос, розвиток міст та сільських місцевостей, толерантність та інклюзивність, освіта, туризм, глобальні цілі розвитку, торгівля та інвестиції, агропромисловий розвиток, сільське господарство та тваринництво, розвиток водних ресурсів тощо. У рамках тематичних тижнів Експо проводяться різноманітні заходи як самих організаторів, так і країн-учасниць.

Актуальну програму заходів Expo 2020 Dubai Ви знайдете тут.

Посилання на офіційний сайт Всесвітньої виставки
«Експо – 2020»