Ілюстрації української художниці Крістіни Гошовської увійшли до другого видання книги «Children’s Tales From Around The World» в рамках Expo 2020 Dubai

Пригоди без меж для уяви чекають на маленьких читачів! Найбільший подарунок, який можна презентувати дитині, – це дар читання, а разом з ним і можливість переживати збагачуючі історії з різних світів. Як один з проявів втілення основного меседжу Всесвітньої виставки Expo 2020 Dubai “Connecting Minds, Creating the Future” (Об’єднуючи Розуми, Створюємо Майбутнє), організаторами події було створено серію книжок, до яких увійшли казки народів світу, які презентують фольклорне надбання кожної з країн-учасниць. 

25 січня, в рамках святкування Міжнародного дня освіти, було презентоване друге видання книги «Children’s Tales From Around The World» («Дитячі казки з усього світу») в онлайн-форматі, кураторську антологію, наповнену 43 захоплюючими історіями з усього світу. Ця книга містить традиційні новели та казки в поєднанні з яскравими ілюстраціями талановитих художників з усього світу.

На сторінках книги Ви знайдете українську народну казку “Як соловейко чоловіка розуму навчив” та яскраві ілюстрації до неї від молодої української художниці Крістіни Гошовської. 

Донесення української культурної складової до світової спільноти через фольклорний елемент є важливим актом культурної дипломатії. Українська народна казка “Як соловейко чоловіка розуму навчив” пронизана ідеями добра, надії, розуміння людської суті. Це вираження культури толерантності через процес спілкування з дитячою аудиторією. Казка була погоджена та відібрана представниками Організаційного комітету Експо 2020 для включення у друге видання книги «Children’s Tales From Around The World». Ілюстративний матеріал до казки було створено та надано безкоштовно українською художницею Крістіною Гошовською, яка представляє молоде покоління сучасних українських митців. Роботи художниці були відібрані за результатами оголошеного відкритого Public Call серед українських митців, які надіслали свої заявки.

Юні читачі з усього світу тепер мають можливість познайомитись з українською розповідною культурою через елемент фольклору – українську народну казку “Як соловейко чоловіка розуму навчив”. Вперше ця історія у вигляді притчі була опублікована в книзі у 1637 р. Казки виникали ще до того, як люди навчились писати. Тому їх не записували, а переказували один одному в усній формі. Кожен, хто переказував, вносив деякі зміни, додаючи щось своє. Таким чином, імен авторів може бути декілька, і вони не можуть бути достеменно відомі. З плином часу, переходячи з вуст в уста, казки набували змісту та форми і ставали народними. Казка “Як соловейко чоловіка розуму навчив” має повчальний характер та допоможе маленькому читачеві подивитись на деякі життєві ситуації під іншим кутом.

В мистецькій практиці художниці Крістіни Гошовської переважає робота з напрямками живопис та Digital collage – цей візуальний засіб художниця внесла в практику для розширення власних образотворчих кордонів. Деякі з digital робіт на сьогоднішній день вже встигли стати обкладинками журналів та ілюстративним матеріалом до статей в digital просторі. Пошук нових креативних рішень і постійне вдосконалення академічних навичок є визначальними якостями в роботі художниці.

Ми раді повідомити, що друге онлайн-видання книги «Children’s Tales From Around The World» («Дитячі казки з усього світу») зараз доступне для безкоштовного завантаження на офіційному сайті шкільної програми Expo 2020 Dubai. Українську народну казку “Як соловейко чоловіка розуму навчив” Ви знайдете на сторінці 62.