Український павільйон відкрив свої двері для відвідувачів з усього світу на Всесвітній виставці Expo 2020 Dubai

1 жовтня відбулось урочисте відкриття Українського павільйону в рамках наймасштабнішої Всесвітньої виставки всіх часів Expo 2020 Dubai. Україна приймає участь у Всесвітній виставці вперше на такому високому рівні, з будівництвом власного павільйону.

Ідея українського павільйону є амбітною, оскільки вона має стати не просто виставкою досягнень чи актом культурної дипломатії, а потужною моделлю рефлексії для нашого суспільства. Суспільство, де можлива довга змістовна розмова та спільний досвід. Концепція павільйону України: SMART UKRAINE: CONNECTING DOTS (СМАРТ УКРАЇНА: ЄДНАЮЧИ СВІТ). Смарт ідеологія з’єднує всі аспекти сучасного життя людей по всьому світу, це поєднується також і з головною темою Експо-2020. 

Урочисте відкриття павільйону України відбулось за участі голови української делегації, заступника Міністра економіки України, першого заступника Генерального Комісара України на Всесвітній виставці Експо-2020 Михайла Лева та заступника Міністра економіки ОАЕ з питань міжнародної торгівлі та промисловості Й. В. пана Абдули Аль-Салеха, українських школярів у м. Дубай, представників діаспори, фольклорного ансамблю “Червона калина”, представників посольства України в ОАЕ, представників консульства України в Дубаї.

«Посіяне в землю зерно – це початок нового життєвого циклу. Пшеничний колос, наповнений зернами, зернами надії, новими ідеями, проєктами та людьми – це алегорія нового інноваційного мислення. У цьому чудовому павільйоні ми прагнемо об’єднати ідеї та окремих людей для ведення діалогу про глобальні виклики, які можна подолати лише спільними зусиллями всього людства», – заступник міністра економіки України Михайло Лев.

Павільйон України загальною площею 2600 кв. м (4 поверхи та 15 м заввишки) оформлено з використанням української стилістики та орнаменту, а архітектурний образ втілює ідею колоса пшениці. Всередині павільйону на відвідувачів очікує захоплююча подорож крізь інноваційний та креативний виставковий простір. Ласкаво просимо до України гостей з усього світу!

Потрапивши всередину павільйону, гості з першого кроку пізнають Україну на чуттєвому рівні. Перед ними відкриваються простори пшеничного поля, де можна вдихнути свіжого повітря та відкрити для себе природній запах українських ланів. Експозиція «Поле» складається зі справжньої пшениці та її інноваційних форм (арт-об’єкт «нано-пшениця»). Інсталяція «Мислення» складається з арт-об’єкту «Куб», що символізує «смарт-мислення» України – країни з великим креативним та інтелектуальним потенціалом. На першому поверсі павільйону також розміщено мультимедійну галерею «Смарт-життя», де гості візуально занурюються в «смарт-життя» України.

На другому рівні павільйону гості потрапляють в атмосферу культурної спадщини України. Експозиція побудувана у формі молекули ДНК, та кожен окремий фрагмент – це жанрова витинанка. Сюжети побудовані на тому самому діалозі, що дають можливість не тільки зануритися у фольклорну естетику, а й дослідити зв’язки – діалоги, що притаманні культурно-етичному егрегору нашої країни. Концепція проекту базується на основних монументальних постулатах, які ми виявили в процесі переосмислення культурного коду: багатовалентність української культури, трансформація, діалог.

Наша мета – бути цікавими і дивувати відвідувачів.

На кожному з поверхів павільйону розміщено стенди українських інноваційних компаній, які презентують свій унікальний продукт. Так, Український павільйон стане майданчиком для демонстрації можливостей смарт-підходу у житті. Усі експозиції об’єднані навколо ідеї можливості сталого розвитку «нового інноваційного та мобільного суспільства», що існує в гармонії з природою. 

Розумне життя, розумне мислення та розумні почуття об’єднуються в Українському павільйоні: українська нація демонструє, як яскраві ідеї та останні інновації можуть допомогти створити краще майбутнє.

Набуваючи якості логічної фінальної тези всього виставкового наративу українського павільйону «ЕКСПО-2020», експозиція сучасного українського мистецтва «Еліпсис» стає концентрованим виразом наших мрій, натхненним поглядом у майбутнє. Через світосприйняття митців, які часто є провісниками або репортерами суспільних перероджень, ми прагнемо розгледіти, що відбувається із нами сьогодні і що очікує на Україну. Куратором проекту виступила Анна Аветова.

Подивитися запис прямого ефіру з офіційної церемонії відкриття Українського павільйону можна на офіційній Instagram-сторінці @ukraine.expo2020

Запрошуємо до Українського павільйону гостей з усього світу!

Україна в діалозі з усім світом! Welcome to Ukrainian Pavilion at Expo 2020 Dubai!

We are in dialogue with the whole world!