Заходи України в рамках
Експо-2020

Національний день України та офіційні заходи

У презентаційній програмі України на «Експо 2020» (проведення Днів України) заплановані наступні заходи:
1

1 жовтня 2021 року – урочисті заходи під час офіційного відкриття Всесвітньої виставки «Експо 2020».

2

Національний День України. Це офіційний захід, передбачений Регламентом роботи «Експо 2020», який проводиться кожною країною один раз під час роботи виставки. Організаційним комітетом Всесвітньої виставки «Експо – 2020» затверджено дату святкування Національного дня України – 4 жовтня 2021 року.

3

Напередодні офіційного закриття Всесвітньої виставки «Експо 2020», протягом березня 2022р., передбачена участь офіційної делегації України на рівні керівництва Держави, Уряду та супроводжуючих високопосадовців, а також культурна програма за участі популярних українських музичних колективів.

4

Офіційний прийом від імені України. Передбачається запрошення високопосадовців ОАЕ та країн учасниць виставки, генеральних комісарів країн-учасниць, та представників творчих і ділових кіл. Захід носить іміджевий, презентаційний характер.

Ділова і розважальна програма

Кожен місяць роботи Всесвітньої виставки «Експо 2020»  присвячений окремій темі, яка перегукується з ключовою темою виставки – «Об’єднуючи ідеї, створюючи майбутнє» та головними її підтемами – «Мобільність», «Можливість», «Сталий розвиток».

Україна представить ділову програму заходів, які покликані  показати потенціал вітчизняної економіки та покращити ставлення світової спільноти до нашої країни як надійного та потенційного партнера.   Так, у низці ділових форумів приймуть участь спікери високого рівня від української сторони та країни перебування, а також представники бізнесу у відповідних галузях.

Цільовою аудиторією ділових заходів виступають представники бізнес та урядових кіл ОАЕ та країн-учасниць виставки «Експо 2020».

ОРІЄНТОВНА ПРОГРАМА РОБОТИ ПАВІЛЬЙОНУ УКРАЇНИ

*Дати проведення заходів можуть змінюватися та підлягають коригуванню ближче до початку Expo 2020 Dubai
ЖОВТЕНЬ 2021:

“UA SPACE FOCUS”  – тижневий захід у рамках Програми Павільйону України на Всесвітній виставці “Експо-2020”. Захід відбудеться у рамках серії заходів Виставкового комплексу “Expo’s Space Week” протягом 03-09.10.2021. Протягом тижня запланована низка івентів космічної тематики. Ключові гравці дослідження та розвитку космічної галузі  зберуться задля ухвалення спільних рішень, пошуку нових ділових контактів та ідей подальшого міжнародного співробітництва. Передбачається участь: Її Величності Сари Аль Амірі, Державного міністра ОАЕ з питань передових технологій, голови Космічного агентства ОАЕ та наукового керівника Місії ОАЕ на Марс; Джеймса Л. Грін, головного наукового співробітника NASA та інших.

“UKRAINE SPORTS: AI and Robotics”  – тижневий захід у рамках Програми Павільйону України на Всесвітній виставці “Експо-2020”. Захід відбудеться у рамках Дубайської конференції та виставки штучного інтелекту у спорті “The Dubai Artificial Intelligence in Sports (DAIS) Conference and Exhibition” (14-15.10.2020). Глобальний проєкт Дубайської спортивної ради у сфері штучного інтелекту. Конференція та виставка DAIS буде захоплюючою, освітньою, інтерактивною подією та вивчить потенційний ШІ у спортивній індустрії. Протягом двох днів Рада спорту Дубаю об’єднає найкращі світові уми, таланти та технології в галузі штучного інтелекту з усього світу з метою покращення спорту в глобальному масштабі. Унікальний майданчик для демонстрації та обміну найкращими практиками та пошуку надійного партнерства. Серія заходів охоплює широку мережу лідерів державного та приватного секторів. Детальніше на офіційному сайті заходу: www.dwtc.com.

“RENPOWER UKRAINE”  – тижневий захід у рамках Програми Павільйону України на Всесвітній виставці “Експо-2020”. Захід відбудеться під час проведення провідної міжнародної події у сфері водопостачання, енергії, новітніх технологій та захисту довкілля “WETEX” (26-28.10.2021). Організатор: Дубайське управління електроенергетики і водних ресурсів (DEWA). Захід відбувається за підтримки Його Високості Шейха Мухаммеда ібн Рашида Аль Мактума, Віце-президента та Прем’єр-міністра ОАЕ і правителя Дубая, і під керівництвом Його Високості Шейха Хамдана ібн Рашида Аль Мактума, Заступника Правителя Дубая, Міністра фінансів ОАЕ і Президента DEWA. Перша віртуальна безвуглецева виставка на Близькому Сході і в Північній Африці, присвячена воді, енергії, навколишньому середовищу, стійкому розвитку та інноваціям. Надає можливість дізнатися про новинки інтелектуальних технологій та інноваційні рішення, які будуть реалізовані вперше, особливо в галузі поновлюваних джерел енергії, води та сталого розвитку. Під час заходу проводяться спеціалізовані семінари і практикуми, зустрічі з експертами з зеленої економіки, розумних міст, інновацій та сталого розвитку з усього світу. Детальніше на сайті: www.wetex.ae. Заходи відбуватимуться під час тижня тематичних заходів Організаційного комітету Всесвітньої виставки “Експо-2020” “Climate and Biodiversity Focus” (17-23.10.2021).

ЛИСТОПАД 2021:

“UA FOOD MANUFACTURING”  – тижневий захід у рамках Програми Павільйону України на Всесвітній виставці “Експо-2020”. Захід відбудеться у період проведення міжнародної спеціалізованої виставки “Gulfood Manufacturing” (03-05.11.2021). Виставка скрадатиметься з наступних розділів: харчові інгредієнти і добавки, харчова упаковка і обробка, автоматизація та управління в харчовій промисловості. В рамках заходу пройдуть навчальні семінари і конференції, присвячені інноваціям в харчовій промисловості і обладнанню для неї. Основна тема Gulfood Manufacturing – повністю автоматизоване виробництво харчових продуктів – фабрики майбутнього. Традиційно у заході беруть участь більше 1600 компаній-експонентів, які є провідними представниками галузі харчової промисловості. Детальніше на сайті: www.gulfoodmanufacturing.com.  Україна неодноразово була представлена на виставці із бізнес стендом. Існує потужний потенціал та зацікавленість у взаємному партнерстві бізнесів країн. Участь у виставці Gulfood Manufacturing дає можливість вийти на близькосхідний ринок і вести бізнес з клієнтами, які шукають рішення на кожному етапі виробничого процесу – починаючи з інгредієнтів, виробничого обладнання та упаковки і закінчуючи логістичними рішеннями, які дозволять максимально швидко доставити готову продукцію до кінцевого споживача. Заходи відбуватимуться під час тижня тематичних заходів Організаційного комітету Всесвітньої виставки “Експо-2020” “Urban and Rural Development Focus” (01-06.11.2021).

“SWEET AND FRUIT TRADE: UKRAINE – MIDDLE EAST”  – тижневий захід у рамках Програми Павільйону України на Всесвітній виставці “Експо-2020”. Захід відбудеться у період проведення Міжнародна виставка кондитерських виробів і закусок “Yummex Middle East” (03-05.11.2021). Найбільша платформа для виробників кондитерських виробів та солодощів регіону MENA (Middle East and North Africa), яку щороку відвідує більше 10 000 гостей з понад 100 країн світу. Детальніше на сайті заходу: www.yummexme.com. Україна неодноразово була представлена на виставці із бізнес стендом. Існує потужний потенціал та зацікавленість у взаємному партнерстві бізнесів країн. Такий підхід допоможе українському експортерові вдвічі збільшити можливість: знайти потенційних покупців і налагодити контакти для співпраці та експорту; дізнатися про світові тренди у галузі та попит на товари; ознайомитися з особливостями ринку та його потенціалом; отримати відгук про товари та послуги від кінцевого споживача; зрозуміти, які є шляхи виходу на ринок.

“UAECONOMIC DAYS”  – тижневий захід у рамках Програми Павільйону України на Всесвітній виставці “Експо-2020”. Захід відбудеться у рамках світової події “World Government Summit”
(08-27.11.2021, м. Дубай ОАЕ). www.worldgovernmentsummit.org. Це глобальна платформа високого міжнародного політичного рівня під егідою Президента ОАЕ, яка триває 19 днів. Щоденні тематичні форуми, брифінги, презентації, зустрічі влади, бізнесу, експертів, премії, воркшопи, майстер класи. 

“UKRAINE ENERGY DAYS” – тижневий захід у рамках Програми Павільйону України на Всесвітній виставці “Експо-2020”. Захід відбудеться під час проведення глобальної та значущої події “Shaping the Future of Excellence and Sustainability Summit” (19-20.11.2021, м. Дубай ОАЕ). Організатором виступає Дубайське управління з водопостачання та електроенергетики (DEWA). Захід поєднує в собі міжнародну виставку та конференцію інновацій в енергетиці, є частиною Тижня сталого розвитку Абу-Дабі. Серед учасників: лідери галузі, політики, урядові керівники та професіонали. Формат поєднує в собі широку групу міжнародних спікерів та лідерів думок світового класу, а також стимулюючий формат, який демонструє найкращі практики з усього світу. Є гарною нагодою для українських підприємств-експортерів енергоефективності та енергозбереження. Деталі на офіційному сайті: www.dwtc.com

“EXPORT PROMOTION DAYS”  – тижневий захід у рамках Програми Павільйону України на Всесвітній виставці “Експо-2020”. Захід відбудеться у рамках світової події “World Government Summit” (08-27.11.2021, м. Дубай ОАЕ). www.worldgovernmentsummit.org. Це глобальна платформа високого міжнародного політичного рівня під егідою Президента ОАЕ, яка триває 19 днів. Щоденні тематичні форуми, брифінги, презентації, зустрічі влади, бізнесу, експертів, премії, воркшопи, майстер класи. 

ГРУДЕНЬ 2021:

“CREATIVE INDUSTRIES: INVEST UKRAINE”  – тижневий захід у рамках Програми Павільйону України на Всесвітній виставці “Експо-2020”. Захід відбудеться під час проведення глобальної конференції “The World Conference on Creative Economy” (04-10.12.2020) перший захід глобального масштабу для обговорення креативної економіки за принципом “InclusivelyCreative” та “Creative for All”. Ця ідея походить від переконання, що креативна індустрія принесла нову еру бізнесу. Він більше не є ексклюзивним для тих, хто має величезний капітал, але створив умови для всіх для участі в економіці, що розвивається. Зі зростанням технологій та збільшенням доходів від економік, що розвиваються, очевидно, що креативна економіка стане майбутнім світової економіки. Серед ключових спікерів Міністри, представники Міжнародних Організацій, провідні експерти та консультанти. Інформація про результати попередньої конференції на сайті: www.wcce.id. Унікальний майданчик для демонстрації та обміну найкращими практиками та пошуку надійного партнерства. Серія заходів охоплює широку мережу лідерів державного та приватного секторів. Заходи відбуватимуться під час тижня тематичних заходів Організаційного комітету Всесвітньої виставки “Експо-2020” “Golden Jubilee Focus” (05-11.12.2021). 

“ORGANIC IN UKRAINE: EXPORT DIVERSIFICATION”  – тижневий захід у рамках Програми Павільйону України на Всесвітній виставці “Експо-2020”.  Захід відбудеться під час проведення регіонального бізнес-заходу “The Middle East Organic and Natural Product Expo Dubai” (15-17.12.2021). Близькосхідна виставка органічних та натуральних продуктів – це єдина ділова подія на Близькому Сході, яка фокусується на органічних та натуральних продуктах. Вже 17 років пов’язує постачальників з покупцями і проводиться під патронатом Міністерства з питань клімату та довкілля ОАЕ за підтримки Міжнародної федерації рухів органічного сільського господарства (IFOAM). У даному випадку, ОАЕ – ключовим реекспортером органічних та натуральних продуктів та пов’язує торгівлі між країнами на пів кулі планети. Під час заходу запланована низка івентів різного формату: виставка, форуми, презентації, B2B зустрічі. Детальніше на сайті виставки: www.organicandnatural.com. Унікальний майданчик для демонстрації та обміну найкращими практиками та пошуку надійного партнерства. Серія заходів охоплює широку мережу лідерів державного та приватного секторів. Водночас, заходи відбуватимуться під час тижня тематичних заходів Організаційного комітету Всесвітньої виставки “Експо-2020” “Knowledge and Learning Focus” (12-18.12.2021). 

“ART UKRAINE: CREATIVE DOTS”  – тижневий захід у рамках Програми Павільйону України на Всесвітній виставці “Експо-2020”. Захід відбудеться під час проведення фестивалю “Zayed Heritage Festival” (01.12.2021-29.01.2022) за підтримки Його Високості Президента ОАЕ Шейха Халіфи бін Заїда Аль Нахаяна та Його Високості шейха Мохаммеда бен Заїда Аль Нахаяна, наслідного принца Абу-Дабі. Захід є світовою подією, яка триває два місяці. Під час Фестивалю проводяться популярні традиційні та міжнародні заходи. Великі павільйони та виставки спадщини ОАЕ висвітлюють історію ОАЕ, а також Союзний марш та різні аспекти культури ОАЕ, проводяться популярні фольклорні вистави, що демонструють різні аспекти спадщини та традиційної культури. Детальніше на сайті заходу: www.zayedfestival.com.  Унікальний майданчик для демонстрації та обміну найкращими практиками та пошуку надійного партнерства. Серія заходів охоплює широку мережу лідерів державного та приватного секторів.

СІЧЕНЬ 2022:

“TOURISTIC UKRAINE” – тижневий захід у рамках Програми Павільйону України на Всесвітній виставці “Експо-2020”. Захід запланований у рамках проведення тематичного тижня Виставкового комплексу Експо-2020 “Travel and Connectivity”. Тиждень буде насичений спектром подій розвитку туристичного бізнесу, подорожей та комунікацій. Передбачається організація івентів різного формату: від політичного рівня до бізнес та експерт рівнів. Заплановані перфоманси та демонстрації. Основні учасники: представники країн-учасниці виставки на рівні очільників делегацій, спеціалістів туристичної галузі, бізнес-кіл, консультантів та експертів. Сайт виставки: www.expo2020dubai.com.

“TECH UKRAINE: IT SOLUTIONS”  – тижневий захід у рамках Програми Павільйону України на Всесвітній виставці “Експо-2020”. захід відбудеться під час проведення глобальної бізнес-конференція “Oracle Open World Middle East” (14-15.01.2022). Захід збирає як провідних спеціалістів так і новачків IT технологій, розробників програмного забезпечення та інновацій. Два дні насиченої програми різних форматів: сесії, бізнес-зустрічі, конференція, форум, презентації тощо. Провідні експерти та фахівці it галузі зі світовим іменем. Детальніше можна ознайомитися на сайті: https://www.oracle.com/middleeast/openworld/. Унікальний майданчик для демонстрації та обміну найкращими практиками та пошуку надійного партнерства. Заходи відбуватимуться під час тижня тематичних заходів Організаційного комітету Всесвітньої виставки “Експо-2020” “Global goals focus” (16-22.01.2022).

“REGIONAL COOPERATION:  “CLEAN” ENERGY” – тижневий захід у рамках Програми Павільйону України на Всесвітній виставці “Експо-2020”. Захід відбудеться під час проведення глобальної тематичної події сталого розвитку в столиці ОАЕ “Abu Dhabi Sustainability Week”(15-22.01.2022). Це найбільша професійна виставка в галузі відновлюваної енергетики в регіоні Близького Сходу. Основні тематики виставки: “зелена” енергетика, скорочення викидів вуглецю, енергоефективність та екологічно чисте будівництво. ADSW є глобальною платформою для забезпечення подальшого просування у сфері сталого розвитку. Тиждень – унікальне поєднання політиків, галузевих фахівців, піонерів технологій і наступного покоління лідерів в галузі сталого розвитку. Завдяки своїм ініціативам і заходам, ADSW є каталізатором для обміну знаннями, реалізації стратегій і надання рішень, що сприяють людському прогресу. Детальніше на сайті: https://abudhabisustainabilityweek.com. Унікальний майданчик для демонстрації та обміну найкращими практиками та пошуку надійного партнерства за участю політиків та фахівців галузі. Заходи відбуватимуться під час тижня тематичних заходів Організаційного комітету Всесвітньої виставки “Експо-2020” “Global goals focus” (16-22.01.2022). 

ЛЮТИЙ 2022:

“UA HEALTHCARE: MEDICAL TECHNOLOGIES” – тижневий захід у рамках Програми Павільйону України на Всесвітній виставці “Експо-2020”. Захід відбудеться під час проведення найбільшої в регіоні країн Перської затоки медичної виставки та конгресу “Arab Health Exhibition and Congress” (01-04.03.2022). Найбільше зібрання фахівців у сфері охорони здоров’я і торгівлі в регіоні Близького Сходу та Північної Африки. За прогнозами, у 2021 році в заході візьмуть участь понад 4150 компаній-експонентів і близько 56 тис. відвідувачів зі 159 країн світу. Є провідною бізнес-платформою в сфері охорони здоров’я на Близькому Сході. Основна мета заходу – налагодження зв’язків між виробниками та постачальниками послуг і лікарями, фахівцями із закупівель, дилерами і дистриб’юторами. Виставка, що проводиться вже протягом 45 років, супроводжується низкою конференцій і семінарів з бізнесу, лідерства та безперервної медичної освіти. Детальніше на сайті: www.arabhealthonline.com. Унікальний майданчик для демонстрації та обміну найкращими практиками та пошуку надійного партнерства. Заходи відбуватимуться під час тижня тематичних заходів Організаційного комітету Всесвітньої виставки “Експо-2020” “Health and Wellness Focus” (01-05.02.2022). 

“ AGRI UA: SMART DECISIONS ” – тижневий захід у рамках Програми Павільйону України на Всесвітній виставці “Експо-2020”. Захід запланований у рамках однієї з найбільших і найвпливовіших щорічних виставок харчової промисловості й виробництва напоїв, з безпрецедентною кількістю відвідувачів, експонентів і бізнес-операцій, проведених протягом чотирьох днів виставки. Gulfood – важлива міжнародна платформа, в якій бере участь більше 5000 компаній зі 120 країн і близько 98000 відвідувачів з понад 190 країн світу. Профілі Gulfood: випічка та кондитерські вироби; продукти харчування й напої; харчові інгредієнти; харчова упаковка і етикетки; устаткування для маркування, нанесення штрих-кодів і зважування; машини та обладнання для харчової промисловості; холодильне обладнання; устаткування для готелів і сервісу. Детальніше на сайті: www.gulfood.com. Унікальний майданчик для демонстрації та обміну найкращими практиками та пошуку надійного партнерства. Заходи відбуватимуться під час тижня тематичних заходів Організаційного комітету Всесвітньої виставки “Експо-2020” “Food, Agriculture and Livelihoods” (20-24.02.2022). 

“ INNOVATE WITH UKRAINE ”  – тижневий захід у рамках Програми Павільйону України на Всесвітній виставці “Експо-2020”. Захід запланований у рамках проведення міжнародної події – місяця інновацій ОАЕ “UAE Innovation Week” (01-28.02.2022 м. Дубай ОАЕ), організованої Оргкомітетом Експо-2020 та Урядом ОАЕ. Детальніше на: www.uaeinnovates.gov.ae. Захід є одним з найбільших інноваційних фестивалів у світі, який за допомогою консолідованих зусиль уряду ОАЕ, приватного сектору громадськості працює над формуванням та розвитком культури інноваційного підприємництва в ОАЕ. Традиційно протягом місяця проходить близько 50 заходів різного формату, присвячених інноваційній діяльності усіх сфер ОАЕ та світу: форуми, презентації, конкурси, премії, виставки, експерименти, технологічні фестивалі. У рамках фестивалю інноватори з усього світу мають можливість заявити про себе та свої винаходи, найкращі з яких отримуються фінансування від Еміратського Уряду.

БЕРЕЗЕНЬ 2022:

“UA: FILM AND GAMING WEEK”  – тижневий захід у рамках Програми Павільйону України на Всесвітній виставці “Експо-2020”. Захід відбудеться під час проведення міжнародної конференції та виставки “Middle East Film, Games and Comic Conference” (01-06.03.2022). Регіональний центр поп-культури, який демонструє майже всі форми популярного мистецтва: анімація, аніме, мангу, іграшки, карткові ігри, відеоігри, веб-комікси. Він також зосереджений на регіонально створеному контенті, такому як Xero Error, Freej, FOBcity, Gold Ring, The Sons of Two Sons тощо. Конференція є першою та найбільшою у своєму роді в регіоні Близького Сходу з панелями, семінарами та семінарами з професіоналами коміксів, є попередні перегляди майбутніх фільмів, огляди портфоліо з компаніями коміксів та конкурс косплею. Унікальний майданчик для демонстрації та обміну найкращими практиками та пошуку надійного партнерства. Заходи відбуватимуться під час тижня тематичних заходів Організаційного комітету Всесвітньої виставки “Експо-2020”.

“UKRAINE INVEST: ENERGY FOCUS”  – тижневий захід у рамках Програми Павільйону України на Всесвітній виставці “Експо-2020”. Захід відбудеться під час проведення глобальної тематичної події Middle East Energy” (20-28.03.2022). Захід об’єднує виробників та постачальників енергії для демонстрації нових технологій та інноваційних рішень, що охоплюють весь ланцюжок енергетичної вартості. З’єднуючи бізнес протягом 40 років, MEE є важливою складовою економічної експансії Близького Сходу, представляючи нові продукти в регіоні для побудови інфраструктури, нерухомості та торгівлі. Зараз він допомагає урядам, організаціям та МСП диверсифікувати виробництво та постачання енергії та будувати стійке майбутнє. Унікальний майданчик для демонстрації та обміну найкращими практиками та пошуку надійного партнерства за участю політиків та фахівців галузі. Заходи відбуватимуться під час тижня тематичних заходів Організаційного комітету Всесвітньої виставки “Експо-2020” “Water Focus” (20-26.03.2022).

Окрім ділової програми, Україна представить на «Експо 2020» велике розмаїття культурних заходів. Культура – це те, що об’єднує людей, не дивлячись на різні мови, традиції, історію народів.
І український павільйон має на меті показати нашу спадщину в усій її унікальності і самобутності. Народ України має давні традиції, але сьогодні ми сучасні, креативні, молоді і хочемо голосно заявити про себе.

Так, передбачається окрема програма для фокусування на українському павільйоні протягом роботи «Експо2020» у святкові дні в країні перебування. У зазначені дні запрошений український артист даватиме концерт, а також проводитиме автограф- та фотосесії. Після концертної програми усіх відвідувачів запросять на фуршет з традиційними стравами української кухні. Зазначені заходи зорієнтовані на політичну та бізнес-еліту ОАЕ, представників країн-учасників «Експо 2020».

Зацікавлять гостей українського павільйону заходи образотворчого характеру із демонстрацію у режимі реального часу. А саме гончарство, килимарство, декоративна пластика та показ різних технік вишивки українських вишиванок. Заплановані виставкові покази на теми: історія української вишивки та вишиванки; закарпатські музичні інструменти; сучасне українське мистецтво – інсталяції, картини, вироби із дерева.

Тож, культурна програма України на «Експо 2020» покликана сформувати позитивне сприйняття нашої держави, бажання не тільки повернутися до українського павільйону, а побачити країну на власні очі і порекомендувати її друзям.

Партнерські заходи

Буде наповнюватися по надходженню інформації