Заходи України в рамках
Експо-2020

Національний день України та офіційні заходи

У презентаційній програмі України на «Експо 2020» (проведення Днів України) заплановані наступні заходи:
1

1 жовтня 2021 року – урочисті заходи під час офіційного відкриття Всесвітньої виставки «Експо 2020».

2

Національний День України. Це офіційний захід, передбачений Регламентом роботи «Експо 2020», який проводиться кожною країною один раз під час роботи виставки. Організаційним комітетом Всесвітньої виставки «Експо – 2020» затверджено дату святкування Національного дня України – 4 жовтня 2021 року.

3

Напередодні офіційного закриття Всесвітньої виставки «Експо 2020», протягом березня 2022р., передбачена участь офіційної делегації України на рівні керівництва Держави, Уряду та супроводжуючих високопосадовців, а також культурна програма за участі популярних українських музичних колективів.

4

Офіційний прийом від імені України. Передбачається запрошення високопосадовців ОАЕ та країн учасниць виставки, генеральних комісарів країн-учасниць, та представників творчих і ділових кіл. Захід носить іміджевий, презентаційний характер.

Ділова і розважальна програма

Кожен місяць роботи Всесвітньої виставки «Експо 2020»  присвячений окремій темі, яка перегукується з ключовою темою виставки – «Об’єднуючи ідеї, створюючи майбутнє» та головними її підтемами – «Мобільність», «Можливість», «Сталий розвиток».

Україна представить ділову програму заходів, які покликані  показати потенціал вітчизняної економіки та покращити ставлення світової спільноти до нашої країни як надійного та потенційного партнера.   Так, у низці ділових форумів приймуть участь спікери високого рівня від української сторони та країни перебування, а також представники бізнесу у відповідних галузях.

Цільовою аудиторією ділових заходів виступають представники бізнес та урядових кіл ОАЕ та країн-учасниць виставки «Експо 2020».

ОРІЄНТОВНА ПРОГРАМА РОБОТИ ПАВІЛЬЙОНУ УКРАЇНИ

*Дати проведення заходів можуть змінюватися та підлягають коригуванню згідно до офіційної програми Expo 2020 Dubai
ЖОВТЕНЬ 2021:

Тематичний захід у рамках Програми Павільйону України на Всесвітній виставці “Експо-2020”. Захід відбудеться під час проведення провідної міжнародної події у сфері водопостачання, енергії, новітніх технологій та захисту довкілля “WETEX & Dubai Solar Show” (5-7.10.2021). Організатор: Дубайське управління електроенергетики і водних ресурсів (DEWA). Захід відбувається за підтримки Його Високості Шейха Мухаммеда ібн Рашида Аль Мактума, Віце-президента та Прем’єр-міністра ОАЕ і правителя Дубая, і під керівництвом Його Високості Шейха Хамдана ібн Рашида Аль Мактума, Заступника Правителя Дубая, Міністра фінансів ОАЕ і Президента DEWA. Перша віртуальна безвуглецева виставка на Близькому Сході і в Північній Африці, присвячена воді, енергії, навколишньому середовищу, стійкому розвитку та інноваціям. Надає можливість дізнатися про новинки інтелектуальних технологій та інноваційні рішення, які будуть реалізовані вперше, особливо в галузі поновлюваних джерел енергії, води та сталого розвитку. Під час заходу проводяться спеціалізовані семінари і практикуми, зустрічі з експертами з зеленої економіки, розумних міст, інновацій та сталого розвитку з усього світу. Детальніше на сайті: www.wetex.ae. 

Заходи відбуватимуться під час тижня тематичних заходів Організаційного комітету Всесвітньої виставки “Експо-2020” “Climate and Biodiversity week” (3-9.10.2021). Наразі програма заходу розробляється. 

Тижневий захід у рамках Програми Павільйону України на Всесвітній виставці “Експо-2020”. захід відбудеться у рамках тематичного тижня Expo2020: SPACE WEEK (17-23.10.2021). Протягом тижня запланована низка івентів космічної тематики. Ключові гравці дослідження та розвитку космічної галузі  зберуться за для ухвалення спільних рішень, пошуку нових ділових контактів та ідей подальшого міжнародного співробітництва. Передбачається участь: Її Величності Сари Аль Амірі, Державного міністра ОАЕ з питань передових технологій, голови Космічного агентства ОАЕ та наукового керівника Місії ОАЕ на Марс; Джеймса Л. Грін, головного наукового співробітника NASA та інших. 

Є можливість заявити про себе та зайняти активну позицію протягом щоденних тематичних форумів, брифінгів, презентацій, зустрічей влади, бізнесу, експертів тощо. Унікальний майданчик для демонстрації та обміну найкращими практиками та пошуку надійного партнерства. Серія заходів охоплює широку мережу лідерів державного та приватного секторів. 

Заходи відбуватимуться під час тижня тематичних заходів Організаційного комітету Всесвітньої виставки “Експо-2020” “Space week” (3-9.10.2021). Наразі програма заходу розробляється.

Тижневий захід у рамках Програми Павільйону України на Всесвітній виставці “Експо-2020”. Ініціативний захід, проводиться не в рамках тематичного тижня, можливо проведення в будь-який час протягом 01.10.2021 – 31.03.2022. Захід проводиться в рамках Українського павільйону без прив’язки до паралельних програм Експо -2020 у форматі форуму та офіційної делегації. 

ЛИСТОПАД 2021:

Тижневий захід у рамках Програми Павільйону України на Всесвітній виставці “Експо-2020”. захід відбудеться у період проведення міжнародної спеціалізованої виставки “Gulfood Manufacturing” (7-9.11.2022). Виставка скрадатиметься з наступних розділів: харчові інгредієнти і добавки, харчова упаковка і обробка, автоматизація та управління в харчовій промисловості. В рамках заходу пройдуть навчальні семінари і конференції, присвячені інноваціям в харчовій промисловості і обладнанню для неї. Основна тема Gulfood Manufacturing – повністю автоматизоване виробництво харчових продуктів – фабрики майбутнього. Традиційно у заході беруть участь більше 1600 компаній-експонентів, які є провідними представниками галузі харчової промисловості. Захід відбудеться у Dubai World Trade Centre (за межами майданчику Експо-2020). Детальніше на сайті: www.gulfoodmanufacturing.com. Україна неодноразово була представлена на виставці із бізнес стендом. Існує потужний потенціал та зацікавленість у взаємному партнерстві бізнесів країн. Участь у виставці Gulfood Manufacturing дає можливість вийти на близькосхідний ринок і вести бізнес з клієнтами, які шукають рішення на кожному етапі виробничого процесу – починаючи з інгредієнтів, виробничого обладнання та упаковки і закінчуючи логістичними рішеннями, які дозволять максимально швидко доставити готову продукцію до кінцевого споживача.

Захід у рамках Програми Павільйону України на Всесвітній виставці “Експо-2020”. захід відбудеться у період проведення Міжнародної виставки кондитерських виробів і закусок “Yummex Middle East” (07-09.11.2021). Найбільша платформа для виробників кондитерських виробів та солодощів регіону MENA (Middle East and North Africa), яку щороку відвідує більше 10 000 гостей з понад 100 країн світу.

Захід відбудеться у Dubai World Trade Centre (за межами майданчику Експо-2020). Детальніше на сайті заходу: www.yummexme.com. Україна неодноразово була представлена на виставці із бізнес стендом. Існує потужний потенціал та зацікавленість у взаємному партнерстві бізнесів країн. Такий підхід допоможе українському експортерові вдвічі збільшити можливість: знайти потенційних покупців і налагодити контакти для співпраці та експорту; дізнатися про світові тренди у галузі та попит на товари; ознайомитися з особливостями ринку та його потенціалом; отримати відгук про товари та послуги від кінцевого споживача; зрозуміти, які є шляхи виходу на ринок.

 

Ініціативний захід у рамках Програми Павільйону України на Всесвітній виставці “Експо-2020”. Захід проводиться в рамках Українського павільйону на Експо-2020 без прив’язки до паралельних програм Експо-2020 у форматі форуму та візиту офіційної делегації.

ГРУДЕНЬ 2021:

Тижневий захід у рамках Програми Павільйону України на Всесвітній виставці “Експо-2020”.

Захід відбудеться під час проведення регіонального бізнес-заходу
“The Middle East Organic and Natural Product Expo Dubai” (6-8.12.2021). Близькосхідна виставка органічних та натуральних продуктів – це єдина ділова подія на Близькому Сході, яка фокусується на органічних та натуральних продуктах. Зазначений захід 17 років пов’язує постачальників з покупцями і проводиться під патронатом Міністерства з питань клімату та довкілля ОАЕ за підтримки Міжнародної федерації рухів органічного сільського господарства (IFOAM). У даному випадку, ОАЕ – ключовим реекспортером органічних та натуральних продуктів та пов’язує торгівлі між країнами на пів кулі планети. Під час заходу запланована низка івентів різного формату: виставка, форуми, презентації, B2B зустрічі. Детальніше на сайті виставки: www.organicandnatural.com. Унікальний майданчик для демонстрації та обміну найкращими практиками та пошуку надійного партнерства. Серія заходів охоплює широку мережу лідерів державного та приватного секторів.

Захід у рамках Програми Павільйону України на Всесвітній виставці “Експо-2020”. Захід відбудеться у рамках тематичного тижня Expo2020: KNOWLEDGE AND LEARNING WEEK (12-18.12.2021). Під час тематичного тижня KNOWLEDGE AND LEARNING WEEK, Експо 2020 забезпечить майданчик для демонстрації та святкування знань, культури та спадщини всіх країн-учасниць. Серед безлічі дискусійних точок вирізнятимуться теми нематеріальної та матеріальної спадщини, креативні індустрії та економіка знань. Знання спонукають наше глобальне співтовариство до інновацій для кращого майбутнього для всіх, прискорюючи прогрес розвитку технологій тощо. Багате культурне різноманіття нашої планети відображає найважливішу роль, яку відіграють знання – його створення, фіксація та передача – і охоплює сфери географії, культури, соціальний контекст. В рамках “CULTURAL HERRITAGE & CREATIVE UKRAINE TODAY” запланована участь заступника Міністра культури та інформаційної політики С. В. Фоменко у заході «Local Customs, Global Responsibility, Protecting Intangible Cultural Heritage» – інформацію підтверджено Організаційним комітетом “Експо-2020”.

СІЧЕНЬ 2022:

Тижневий захід у рамках Програми Павільйону України на Всесвітній виставці “Експо-2020”. Захід проводиться у рамках тематичного тижня EXPO: TRAVEL & CONNECTIVITY WEEK (9-15.01.2022). Тиждень буде насичений спектром подій розвитку туристичного бізнесу, подорожей та комунікацій. Передбачається організація івентів різного формату: від політичного рівня до бізнес та експерт рівнів. Основні учасники: представники країн-учасниці виставки на рівні очільників делегацій, спеціалістів туристичної галузі, бізнес-кіл, консультантів та експертів.

Захід у рамках Програми Павільйону України на Всесвітній виставці “Експо-2020”. захід відбудеться під час проведення найбільшої в регіоні країн Перської затоки медичної виставки та конгресу “Arab Health Exhibition and Congress” (24-27.01.2022). Найбільше зібрання фахівців у сфері охорони здоров’я і торгівлі в регіоні Близького Сходу та Північної Африки. За прогнозами, у 2021 році в заході візьмуть участь понад 4150 компаній-експонентів і близько 56 тис. відвідувачів зі 159 країн світу. Є провідною бізнес-платформою в сфері охорони здоров’я на Близькому Сході. Основна мета заходу – налагодження зв’язків між виробниками та постачальниками послуг і лікарями, фахівцями із закупівель, дилерами і дистриб’юторами. Виставка, що проводиться вже протягом 45 років, супроводжується низкою конференцій і семінарів з бізнесу, лідерства та безперервної медичної освіти. Захід буде проходити у м. Дубай в Dubai World Trade Centre. Детальніше на сайті: www.arabhealthonline.com. Унікальний майданчик для демонстрації та обміну найкращими практиками та пошуку надійного партнерства.

ЛЮТИЙ 2022:

Тижневий захід у рамках Програми Павільйону України на Всесвітній виставці “Експо-2020”. Захід запланований у рамках однієї з найбільших і найвпливовіших щорічних виставок харчової промисловості й виробництва напоїв, з безпрецедентною кількістю відвідувачів, експонентів і бізнес-операцій, проведених протягом чотирьох днів виставки. Gulfood (13-17.02.2022) – важлива міжнародна платформа, в якій бере участь більше 5000 компаній зі 120 країн і близько 98000 відвідувачів з понад 190 країн світу. Профілі Gulfood: випічка та кондитерські вироби; продукти харчування й напої; харчові інгредієнти; харчова упаковка і етикетки; устаткування для маркування, нанесення штрих-кодів і зважування; машини та обладнання для харчової промисловості; холодильне обладнання; устаткування для готелів і сервісу. Детальніше на сайті: www.gulfood.com. Унікальний майданчик для демонстрації та обміну найкращими практиками та пошуку надійного партнерства. 

Тижневий захід у рамках Програми Павільйону України на Всесвітній виставці “Експо-2020”. Заходи відбуватимуться у рамках проведення міжнародної події – місяця інновацій ОАЕ “UAE Innovation Month” (дата: TBC м. Дубай ОАЕ), організованої Оргкомітетом Експо-2020 та Урядом ОАЕ. Детальніше на: www.uaeinnovates.gov.ae. Захід є одним з найбільших інноваційних фестивалів у світі, який за допомогою консолідованих зусиль уряду ОАЕ, приватного сектору громадськості працює над формуванням та розвитком культури інноваційного підприємництва в ОАЕ. Традиційно протягом місяця проходить близько 50 заходів різного формату, присвячених інноваційній діяльності усіх сфер ОАЕ та світу : форуми, презентації, конкурси, премії, виставки, експерименти, технологічні фестивалі. У рамках фестивалю інноватори з усього світу мають можливість заявити про себе та свої винаходи, найкращі з яких отримуються фінансування від Уряду ОАЕ.

БЕРЕЗЕНЬ 2022:

Захід у рамках Програми Павільйону України на Всесвітній виставці “Експо-2020”. Проводиться у рамках заходу ОАЕ Middle East Energy 2022 (раніше відомий як Middle East Electricity) (7-9.03.2022). Найбільша виставка енергетичної промисловості “Middle East Energy 2022” на Близькому Сході, яка охоплює всі аспекти виробництва електроенергії. Для гостей запланована програма конференцій і технічні семінари з актуальних тем енергетичної промисловості. Детальніше про подію: https://www.middleeast-energy.com. Middle East Energy 2022 проводиться Міністерством енергетики та інфраструктури ОАЕ під патронажем Його Високості шейха Мактума бен Мохаммеда бін Рашида Аль Мактума, заступника правителя Дубая.

Тижневий захід у рамках Програми Павільйону України на Всесвітній виставці “Експо-2020”. Заходи відбуватимуться під час Щорічна інвестиційна зустріч “Annual Investment Meeting” (28-31.03.2022). Головна світова платформа для прямих інвестицій у економіки, що розвиваються. Це унікальний майданчик, який об’єднує понад 15 000 інвесторів із 140 країн на 8 000 кв. м виставкової площі. Захід відкриває можливості щодо залучення міжнародних інвестицій з Близького Сходу та всього світу: США, Китай, Індія, Саудівська Аравія, Катар, країни Африки та ін. До відома: Україна неодноразово була представлена в рамках цього заходу. Відчутні позитивні зміни у залучення додаткових інвестицій. Детальніше про захід на сайті: www.aimcongress.com. 

Ініціативний захід у рамках Програми Павільйону України на Всесвітній виставці “Експо-2020”. Захід проводиться в рамках Українського павільйону на Експо-2020 без прив’язки до паралельних програм Експо-2020.

Окрім ділової програми, Україна представить на «Експо 2020» велике розмаїття культурних заходів. Культура – це те, що об’єднує людей, не дивлячись на різні мови, традиції, історію народів.
І український павільйон має на меті показати нашу спадщину в усій її унікальності і самобутності. Народ України має давні традиції, але сьогодні ми сучасні, креативні, молоді і хочемо голосно заявити про себе.

Так, передбачається окрема програма для фокусування на українському павільйоні протягом роботи «Експо2020» у святкові дні в країні перебування. У зазначені дні запрошений український артист даватиме концерт, а також проводитиме автограф- та фотосесії. Після концертної програми усіх відвідувачів запросять на фуршет з традиційними стравами української кухні. Зазначені заходи зорієнтовані на політичну та бізнес-еліту ОАЕ, представників країн-учасників «Експо 2020».

Зацікавлять гостей українського павільйону заходи образотворчого характеру із демонстрацію у режимі реального часу. А саме гончарство, килимарство, декоративна пластика та показ різних технік вишивки українських вишиванок. Заплановані виставкові покази на теми: історія української вишивки та вишиванки; закарпатські музичні інструменти; сучасне українське мистецтво – інсталяції, картини, вироби із дерева.

Тож, культурна програма України на «Експо 2020» покликана сформувати позитивне сприйняття нашої держави, бажання не тільки повернутися до українського павільйону, а побачити країну на власні очі і порекомендувати її друзям.

Партнерські заходи

Буде наповнюватися по надходженню інформації