Заходи України в рамках
Експо-2020

Національний день України
та офіційні заходи

У презентаційній програмі України на «Експо 2020» (проведення Днів України) заплановані наступні заходи:
1

20 жовтня 2020 року – урочисті заходи під час офіційного відкриття Всесвітньої виставки «Експо 2020».

2

Національний День України. Це офіційний захід, передбачений Регламентом роботи «Експо 2020» та який проводиться кожною країною один раз під час роботи виставки. Організаційним комітетом Всесвітньої виставки «Експо – 2020» затверджено дату святкування Національного дня України 23 жовтня 2020 року.

3

9 квітня 2021 року напередодні офіційного закриття Всесвітньої виставки «Експо 2020». Тут передбачена участь офіційної делегації України на рівні керівництва Держави, Уряду та супроводжуючих високопосадовців, а також культурна програма за участі популярних українських музичних колективів.

4

Офіційне прийняття від імені України (у вигляді фуршету). Передбачається запрошення високопосадовців ОАЕ та країн учасниць виставки, генеральних комісарів країн-учасниць, та представників творчих і ділових кіл. Захід носить іміджевий, презентаційний характер.

Ділова і розважальна програма

Кожен місяць роботи Всесвітньої виставки «Експо 2020»  присвячений окремій темі, яка перегукується з ключовою темою виставки – «Об’єднуючи ідеї, створюючи майбутнє» та головними її підтемами – «Мобільність», «Можливість», «Сталий розвиток».

Україна представить ділову програму заходів, які покликані  показати потенціал вітчизняної економіки та покращити ставлення світової спільноти до нашої країни як надійного та потенційного партнера.   Так, у низці ділових форумів приймуть участь спікери високого рівня від української сторони та країни перебування, а також представники бізнесу у відповідних галузях.

Цільовою аудиторією ділових заходів виступають представники бізнес та урядових кіл ОАЕ та країн-учасниць виставки «Експо 2020».

Орієнтовний
графік ділових заходів:

З 20 жовтня по 20 листопада 2020 року – Інноваційні дні України (Innovative Ukraine). Кожен тиждень присвячений новому напрямку, який розкриває інноваційність, енергозбереження, високотехнологічність у промисловості, енергетиці, аграрній сфері, медицині тощо. Це показ проектів, які мають потенціал перетворитися на успішній бізнес і які можуть залучити інвесторів. Серед учасників – представники центральних та місцевих органів виконавчої влади, ділових кіл, стартап-команди.

З 20 листопада по 20 грудня 2020 року – Агро-Україна: перспективи співробітництва (AGRI-UKRAINE:smart decisions). Заплановано проведення Українсько-еміратського бізнес-форума в агропромисловій сфері та презентація з дегустацією українських продуктів харчування «Халяль» протягом місця. Ці заходи спрямовані показати досягнення України в аграрній сфері. Серед учасників – вітчизняні компанії-виробники харчової та переробної продукції «Халяль»; представники органів виконавчої влади агросфери України, ОАЕ, країн учасників, відвідувачі виставки «Експо 2020».

З 20 грудня по 20 січня 2021 року – Дні економіки України. Це проведення семінарів, воркшопів, круглих столів. Їх ключова мета – обговорення змін в динаміці розвитку торгово-економічної співпраці, зокрема з ОАЕ; перспективи, які відкриваються для українського бізнесу в ОАЕ як хабу у країни Перської затоки та Африканського континенту; демонстрація потенційних спільних проектів в галузі енергетики та енергозбереження; логістиці та транспорті, інвестиційному співробітництві тощо. Серед учасників – представники державних та місцевих органів влади, дипломатичних установ та бізнес-спільноти.

З 20 січня до 20 лютого 2021 року – Українські Експортні тижні (Export Promotion Weeks). Заплановані заходи продемонструють найбільш перспективні сектори розвитку українського експорту: машинобудування, харчова та переробна промисловість, ІТ і комунікаційні технології, виробництво запчастин та комплектуючих виробів для авіаційної промисловості, послуги з технічного обслуговування для авіаційної промисловості, креативні індустрії та туризм. Серед учасників – представники компаній та підприємств у відповідних галузях, експерти, наукове середовище, громадські організації.

Окрім ділової програми, Україна представить на «Експо 2020» велике розмаїття культурних заходів. Культура – це те, що об’єднує людей, не дивлячись на різні мови, традиції, історію народів.
І український павільйон має на меті показати нашу спадщину в усій її унікальності і самобутності. Народ України має давні традиції, але сьогодні ми сучасні, креативні, молоді і хочемо голосно заявити про себе.

Так, передбачається окрема програма для фокусування на українському павільйоні протягом роботи «Експо2020» у святкові дні в країні перебування. У зазначені дні запрошений український артист даватиме концерт, а також проводитиме автограф- та фотосесії. Після концертної програми усіх відвідувачів запросять на фуршет з традиційними стравами української кухні. Зазначені заходи зорієнтовані на політичну та бізнес-еліту ОАЕ, представників країн-учасників «Експо 2020».

Зацікавлять гостей українського павільйону заходи образотворчого характеру із демонстрацію у режимі реального часу. А саме гончарство, килимарство, декоративна пластика та показ різних технік вишивки українських вишиванок. Заплановані виставкові покази на теми: історія української вишивки та вишиванки; закарпатські музичні інструменти; сучасне українське мистецтво – інсталяції, картини, вироби із дерева.

Тож, культурна програма України на «Експо 2020» покликана сформувати позитивне сприйняття нашої держави, бажання не тільки повернутися до українського павільйону, а побачити країну на власні очі і порекомендувати її друзям.

Партнерські заходи

Буде наповнюватися по надходженню інформації